Rozhovor s Ondřejem Bouškou, lídrem kandidátky

Jsi jako lídr kandidátky připraven případně se podílet na vedení našeho města? Domníváš se, že na to máš dostatek zkušeností?

Nejsem již žádný mladíček, ale svěží čtyřicátník a životních zkušeností jsem posbíral celkem dost. Začnu těmi rodinnými. Mám ženu a čtyři děti a uživit a obstarat takhle početnou rodinu není v dnešní době lehkým úkolem. Troufám si říci, že kromě skvělého rodinného zázemí, to chce značnou dávku pracovitosti a dobré organizační schopnosti, což jsou zároveň vlastnosti, kterými by lidé ve vedení města měli disponovat. Co se týká pracovních zkušeností, již roky působím jako profesionální hasič a jsem vystudovaný záchranář. Jistá dávka rozhodnosti a schopnost zachovat si i v náročných situacích chladnou hlavu se, dle mého názoru, může rovněž lidem ve vedení města mnohdy hodit. Zkušenosti s komunální politikou mám samozřejmě také. Např. v letech 2010 – 2014 jsem byl zastupitelem a zároveň předsedou finančního výboru. Aktivně jsem vystupoval i jako občan města, když jsem se angažoval ve věci zachování Železného mostu na jeho původním místě (jako jeden z iniciátorů petice s více než tisícovkou podpisů). Určitě jsem ještě na něco zapomněl. Ale z toho výčtu je snad patrné, že mohu nabídnout letité zkušenosti napříč různými obory lidské činnosti, mimo jiné právě i v místní samosprávě.

Co říkáš na to, jak letos v létě město opět ožilo?

Velmi pozitivně hodnotím Vltavotýnské kulturní léto. Loňský veleúspěšný první ročník nastavil laťku hodně vysoko. Přesto se ale díky mravenčí píli a obdivuhodnému nasazení lidí zainteresovaných v této akci podařilo posunout tuto pomyslnou laťku zase ještě o kus výš. Každý si mohl dle svého uvážení vybrat akci, která se mu líbila. A věřím, že díky široké nabídce rozmanitých aktivit si nakonec všichni přišli na své. Potěšující je také velmi pozitivní odezva od návštěvníků. Myslím, že to je jedna z věcí, která se v poslední době opravdu vydařila.

Jaké projekty či investice bys v budoucnu podpořil?

Samozřejmě podpořím realizaci již připravených projektů, jako je např. rekonstrukce Orlické a Havlíčkovy ulice, komunikace v průmyslové zóně či vodovod do Předčic. Nejdůležitější investicí ale bude bezesporu výstavba Centra pro seniory. Dobře si uvědomuji, že to není projekt pouze pro seniory, ale i pro jejich rodiny. Jinak se mi zamlouvá např. myšlenka obnovy přírodního koupaliště na Hlinkách.

Co bys vzkázal voličům?

Jsem si vědom, že prosadit dobré myšlenky a kvalitní projekty není možné bez silného mandátu a spolupráce s ostatními politickými subjekty. Proto bych rád vyzval všechny voliče, aby neváhali a podpořili naše sdružení, protože čím více hlasů získáme, tím větší je pravděpodobnost, že se nám skutečně podaří podpořit či prosadit projekty, které přispějí k tomu, aby se nám všem v našem městě žilo dobře a ti, co tu nežijí, aby se sem rádi vraceli. To je vize našeho sdružení. Užijte si krásný zbytek léta a volte ProTejn! Novou energii pro naše město…