Poděkování voličům a informace z povolebních jednání

Komunální volby jsou minulostí, vše je sečteno a uzavřeno. Volební výsledky nám doslova vyrazily dech. I ti největší optimisté na ně hleděli se spadlou bradou nevěříce, že to je skutečně pravda. Vždyť nikdo od dob sametové revoluce v Týně nezískal takovou podporu voličů jako sdružení nezávislých kandidátů ProTejn! Více než 43 % hlasů nám přineslo neuvěřitelných 10 mandátů v zastupitelstvu. Je to bezesporu velké vítězství, ale zároveň také obrovský závazek vůči vám, občanům.

Máme upřímnou radost, že jste ocenili poctivě odpracované čtyři roky v opozici (a stejně tak poctivě odpracovanou kampaň) a že vás oslovil náš volební program a kandidáti, kteří se zavázali ho prosazovat. Děkujeme za důvěru! Věříme, že naši zastupitelé vás nezklamou a pomohou nasměrovat Týn tím správným směrem.

Poměrně jednoznačný výsledek voleb nám usnadnil povolební vyjednávání, které nakonec vyústilo v uzavření koaliční dohody s KDU-ČSL s tím, že si s ohledem na výrazné vítězství nárokujeme post starosty i místostarosty a také 5 míst v sedmičlenné radě města. Nyní nás čeká práce na koaličním programu a doladění řady dalších potřebných organizačních záležitostí. Zároveň platí, že budeme korektně komunikovat se všemi zvolenými zastupiteli. Ještě jednou všem děkujeme za podporu, moc si ji vážíme!

Karel Hladeček (ProTejn), kandidát na starostu města