Ohyzdný novinový stánek je konečně pryč!

Po letošním květnovém veletoči, kdy se díky obnovenému soudnímu řízení mj. zjistilo, že pan Bezpalec již dávno není vlastníkem novinového stánku u železného mostu a soud následně kvůli této skutečnosti zamítl žalobu města na jeho odklizení, to vypadalo, že se celá věc potáhne donekonečna. A hle, máme tu srpen, a stánek je pryč! Ano, čtete správně. Ten novinový stánek, který hyzdil veřejné prostranství u železného mostu, byl po letech dohadů konečně odstraněn. Jelikož se v blízké budoucnosti město chystá na rekonstrukci železného mostu a řešení přilehlých veřejných prostor, lze odstranění tohoto ošklivého nefunkčního stánku považovat za takovou první vlaštovku.

Přitom, když jsem po červnovém zastupitelstvu zašel za panem starostou s návrhem, ať město nechá stánek odstranit na své náklady a s novým vlastníkem se pak soudí až o náklady na jeho odstranění, tak se pan starosta tohoto řešení obával a nevypadalo to na nějaký posun. Nakonec však v průběhu léta vedení města přeci jen našlo odvahu a Rada města rozhodla o odklizení stánku. Nevyřeší se tím sice léta trvající soudní tahanice, ale město už bude moci volně nakládat s přilehlým veřejným prostorem, což je jednoznačně pozitivní zpráva.

Jedna vyhraná bitva ještě neznamená vyhranou válku, ale jsem rád, že se znovu potvrdilo, že stačí vzít do hrsti zdravý rozum, přidat k tomu špetku odvahy a výsledek se dostaví.

Hezký zbytek léta 🙂 KH