Petice 2022

Cíleně jsme v roce 2018 dali dohromady sdružení skutečně NEZÁVISLÝCH kandidátů bez jakýchkoliv vazeb na zavedené politické strany. Právě s ohledem na to, že v komunálních volbách nekandidujeme pod rouškou žádné z těchto stran, jsme museli na petici sesbírat zhruba 600 podpisů oprávněných voličů, kteří mají trvalý pobyt v Týně nad Vltavou či v přidružených obcích, aby naše hnutí mohlo vůbec kandidovat.

Sehnat takové množství podpisů nebylo jednoduchým úkolem, ale nakonec jsme toto číslo výrazně překročili, což pro nás bylo příjemným zjištěním. Sběr podpisů nás čekal i v roce 2022. A s vaší pomocí, milí spoluobčané, jsme to opět zvládli s poměrně slušnou rezervou! Pro úplnost jen doplníme, že petenti se svým podpisem nezavázali k tomu, že nás budou volit, ale pouze umožnili našim kandidátům, ucházet se o hlasy voličů.

Petiční archy s podpisy a řádně vyplněnou kandidátní listinu vč. prohlášení jednotlivých kandidátů jsme odevzdali s dostatečným předstihem a splnili jsme základní podmínky pro kandidaturu. Následně nám bylo vydáno rozhodnutí o registraci kandidátní listiny.

Díky sběru podpisů jsme měli možnost mluvit s řadou lidí, představit jim kandidáty či programové priority a naopak od nich získat zajímavé podněty či nápady. A také jsme to brali jako určitý lakmusový papírek vnořený mezi potenciální voliče. Řekli jsme si, že pokud bychom ty podpisy nebyli schopni sehnat, asi by nemělo cenu vůbec kandidovat.

 

“ Všem podporovatelům děkujeme za důvěru a uděláme vše proto, abychom je nezklamali!