Bc. Irena Vornayová

Týn nad Vltavou

Proč kandiduji?

Potěšila mě podpora voličů a zájem o naše sdružení v minulých volbách. Protejn sice skončil v opozici, ale i tam odvedl kus poctivé práce a nasbíral další zkušenosti, které teď, doufám, zúročí! Věřím, že tentokrát se již Protejnu podaří sestavit perspektivní koalici a dostane prostor pro realizaci místní politiky v takovém stylu, v jakém si ji, myslím, všichni přejeme, tj. politiku otevřenou, věcnou, efektivní, vstřícnou a oproštěnou od klientelismu.

Co chci prosazovat, témata, která mě zajímají nebo ke kterým mohu odborně přispět?

Oblast, která mě zajímá a je mi blízká i profesně, zůstává stále stejná. Je to sociální oblast. Zejména bych byla pro výstavbu Centra pro seniory, které by bylo finančně dostupné pro všechny potřebné obyvatele, za zvážení by stály jesle (případně mini jesle), dále je potřebná výstavba rodinných domů a rozvoj bytového fondu města. Stále aktuálním tématem zůstává také prevence kriminality ve městě.

Moje aktivity (sportovní, kulturní, spolkové apod.) související s životem ve městě?

Ráda se příležitostně účastním kulturních akcí ve městě. Když mi to aktuální kondice a čas dovolí, využívám také místní krásnou cyklostezku. Ráda se vydávám na procházky po městě se svým pejskem. Když člověk městem jenom neprofrčí v autě, vidí, kolik je v Týně pěkných míst a kolik budov a prostranství bude ještě třeba opravit a zvelebit. To už bude, doufám, úkol pro kandidáty z hnutí Protejn!